5+1 TIPP APUKÁKNAK

2024.09.02

5+1 tipp APUKÁKNAK:

HOGYAN segíts a párodnak ebben az érzékeny időszakban...és azon túl 

  1. LÉGY JELEN – Amikor csak lehet, tölts minőségi időt a babával és az anyukával. Néja egy kedves mondatnak tudunk örülni a legjobban, hiszen az simán megalapozhat egy jó beszélgetést, de egy pár perc csend biztosítása is nagy ajándék. Segíts a baba esti elaltatásában, de ha abban nem , akkor az esti fürdetésben, vagy bármiben, amiben a párod is örülne. PLUSZ: Biztosítsd párodat arról, hogy nincs egyedül, és minden nehézséget közösen oldotok meg, bíztasd és öleld akárhányszor igényli. Az ölelés során boldogsághormonok szabadulnak fel. :-)
     
  2. VEDD KI A RÉSZED – Vegyél részt a pelenkázásban, a fürdetésben és az etetésben (ha teheted), hogy tehermentesítsd a párod. Ha a kisbaba anyatejes, ezer egy más módja van a kapcsolódásnak: ölelés, ringatás, éneklés, hordózás: ezzel erősítsd ezt az életreszóló köteléket, ami közted és a kisbaba között alakul ki. De tényleg... sok minden múlik ezeken az apró pillanatokon.
     
  3. TARTSD SZEM ELŐTT AZ ANYA SZÜKSÉGLETEID – Kérdezd meg rendszeresen, hogy miben tudod segíteni, akár házimunka, akár egy kis pihenő idő formájában. A főzés sokszor nagy teher tud lenni, így talán az elején az nagy segítség. 
     
  4. LÉGY SZUPER TÜRELMES. SZUPER. – Az anyaság rengeteg új kihívást hoz, ezért fontos, hogy türelemmel és megértéssel viszonyulj a párdohoz. Nap végére igazán kimeritő tud lenni ellátni egy kisbabát, így tényleg sokszor, mi anyukák, nagyon ingerültek és türelmetlenek vagyunk estére. Egy ölelés, egy meleg zuhany, vagy 10 perc csend is nagy ajándék nekünk ilyenkor.
     
  5. KÖZÖS PROGRAM – Próbálj meg időt és megoldást találni a közös kikapcsolódásra, legyen az egy filmnézés, egy közös séta, vagy csak egy rövid, de minöségi és nevetésekkel teli beszélgetés, a lényeg, hogy párkapcsolatként is hozzátok ki a maximumot... azzal a kis energiával ami marad ♡.
     
  6. FINOM ÉS EGÉSZSÉGES ÉTEL– Győződj meg arról, hogy a párod is megfelelően eszik, iszik és pihen. Főleg a szoptatás miatt fontos, hogy az ő teste sose merüljon le. Az álmatlanság is kimerítő tud lenni, így a lehetőségekhez mérten próbálj minőségi ételekkel meglepni őt. De: minden baba és anya más, ezért ne félj folyamatosan érdeklődni, KÉRDEZNI, kiváncsiskódni, hogy hogyan is segithetsz.

Kommunikáljatok.

Egy egyszerű kérdés: "Miben segíthetek?" csodákat tehet, és biztosítja, hogy a párod, az anyuka azt érezze, nincs egyedül ebben az új szerepben.

Mélyítsd el a kisbabáddal való kapcsolatot, mert ez az egész család számára pozitív hatással lesz.